MVR20D180K-S
Mfr.Part #
MVR20D180K-S
Datasheet
MVR20D180K-S
Description
VARISTOR 18V 3000A DISC 20MM HIG
Stock
236
Capacitance @ Frequency :
28500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3 kA
Energy :
13J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
11 V
Maximum DC Volts :
14 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
20 V
Varistor Voltage (Min) :
16 V
Varistor Voltage (Typ) :
18 V